Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontaktuppgifter Barn och elevhälsa

Chef Barn och elevhälsa
Peter Walther
046-73 94 25
peter.walther@kavlinge.se

Biträdande chef Barn och elevhälsa
Camilla Micha
046-280 40 83
camilla.micha@kavlinge.se

Grundskola

Centrala funktioner

Verksamhetschef för skolhälsovården
Henny Lind
046-73 94 06
henny.lind@kavlinge

Läkare
Skolläkare Gunilla Stripple

Centrala resurser

Fritidspedagog
Urban Kronquist, 0708-52 90 86
urban.kronquist@kavlinge.se

Hörselpedagog
Åsa Thorup, 0709-73 91 58
asa.thorup@kavlinge.se

Lärare
Josephine Lindblom, 0709-73 92 27
josephine.lindblom@kavlinge.se

Stina Andersson, 0730-71 93 21
stina.andersson@kavlinge.se

Speciallärare
Pernilla Bodestedt, 0709-73 92 28
pernilla.bodestedt@kavlinge.se

Specialpedagog
Berit Carnemalm, 0709-73 95 10
berit.carnemalm@kavlinge.se

Camilla Boman, 0709-73 90 53
camilla.boman@kavlinge.se

Christina Malmberg, 0709-73 97 79
christina.malmberg@kavlinge.se

Nonne Silfverberg, 0709-73 92 75
nonne.silfverberg@kavlinge.se

Annelundsskolan

Kurator
Joanna Pemsel, 046-73 41 11
joanna.pemsel@kavlinge.se

Leg psykolog

Kati Bergman, 0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se

Skolsköterska

Henny Lind, 046-73 93 91, 0709-73 94 06 
henny.lind@kavlinge.se

Dösjebroskolan

Kurator
Janet Assarsson, 046-280 40 08
janet.assarsson@kavlinge.se

Leg psykolog
Camilla Rosberg, 046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Mia Strand, 046-73 98 05 
mia.strand@kavlinge.se

Korsbackaskolan

Kurator
Anneli E Kämpe, 046-73 94 07
anneli.emanuelssonkampe@kavlinge.se

Leg psykolog
Camilla Rosberg, 046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Alice Rodrigues, 046-73 99 39 
alice.rodrigues@kavlinge.se

Lackalänga skola

Kurator
Veronica Lilja, 046-73 90 72
veronica.lilja@kavlinge.se
 
Leg psykolog
Kerstin Heinat, 046-73 93 23
kerstin.heinat@kavlinge.se
 
Skolsköterska
Susanne Karlsson, 046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Ljungenskolan

Kurator
Veronica Lilja, 046-73 90 72
veronica.lilja@kavlinge.se 

Leg psykolog

Kerstin Heinat
kerstin.heinat@kavlinge.se  

Skolsköterska

Susanne Karlsson, 046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Mia Strand, 046-73 98 05
mia.strand@kavlinge.se

Nyvångsskolan

Kurator
Veronica Stenbeck 046-280 40 76
veronica.stenbeck@kavlinge.se

Leg psykolog
Kati Bergman, 0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se 

Skolsköterska
Hanna Dike, 046-73 95 08
hanna.dike@kavlinge.se

Olympiaskolan

Kurator
Joanna Pemsel, 046-73 41 11
joanna.pemsel@kavlinge.se

Leg psykolog
Kati Bergman, 0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se

Skolsköterska
Cecilia Ivarsson, 046-73 94 62
cecilia.ivarsson@kavlinge.se

Rinnebäcksskolan

Kurator
Janet Assarsson, 0709-73 93 90
janet.assarsson@kavlinge.se

Leg psykolog
Maria Hedström, 0709-73 93 75 
maria.johansson@kavlinge.se

Skolsköterska
Annika Karlsson, 046-73 93 91
annika.Karlsson@kavlinge.se

Skönadalsskolan

Kurator
Janet Assarsson 046-280 40 08
janet.assarsson@kavlinge.se

Leg psykolog
Kerstin Heinat, 046-73 93 23
kerstin.heinat@kavlinge.se

Skolsköterska
Erika Haglund, 046-73 97 66
erika.haglund@kavlinge.se

Söderparkskolan

Kurator
Veronica Stenbeck, 046-280 40 76
veronica.stenbeck@kavlinge.se

Leg psykolog
Maria Hedström, 0709-73 93 75 
maria.johansson@kavlinge.se

Skolsköterska
Cecilia Ivarsson, 046-73 94 62
cecilia.ivarsson@kavlinge.se

Tolvåkerskolan

Kurator
Åsa Frelin, 046-73 95 40
asa.frelin@kavlinge.se
 
Leg psykolog
Camilla Rosberg, 046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Skolsköterska
Marie Hansson, 046-73 95 39
marie.hansson@kavlinge.se

Förskoleteamet


Specialpedagog
Anneli Hansson Ronstad
046-73 95 93
anneli.ronstad@kavlinge.se

Specialpedagog
Linda Ekstrand
046-73 94 32
linda.ekstrand@kavlinge.se

Leg. Psykolog​
Lisa Kristoffersson
070-9739283
lisa.kristoffersson@kavlinge.se

Uppdaterad 2019-12-06

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER