Kontakta oss

Annelundsskolan

Besöksadress: Västergatan 15, 244 38 Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, Annelundsskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Annelundsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan via Infomentorlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

046-73 98 07

Frånvaroanmälan ska göras senast kl.07.30.
Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 98 02
annelundsskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se       

Administration och service

Rektor
Charlotta Nilsson Lilius
046-73 98 00
charlotta.lilius@kavlinge.se

Skoladministratör
Gabriella Persson
046-73 98 02
gabriella.persson@kavlinge.se

Vaktmästare
Karin Fridlund
046-73 98 03
karin.fridlund@kavlinge.se

Skolsköterska
Annika Karlsson
046-73 93 91
annika.karlsson@kavlinge.se

Skolkurator
Veronica Lilja
046-73 90 72
veronica.lilja@kavlinge.se

Skolpsykolog
Kati Bergman
0708-52 90 82
kati.bergman@kavlinge.se

Kök
046-73 98 10

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Lena Nilsson Berg
lena.berg2@kavlinge.se


 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER