Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Dösjebroskolan

Besöksadress: Karabyvägen 531, 244 71 Dösjebro
Postadress: Kävlinge kommun, Dösjebroskolan, 244 80 Kävlinge

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan via InfoMentorlänk till annan webbplats

046-73 97 40

Frånvaroanmälan skall göras senast kl. 7.30
Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition

046-73 97 40

dosjebroskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor/förskolechef
Merita Xhemajli
046-73 97 41
merita.xhemajli@kavlinge.se

Specialpedagog
Susanne Strid
046-73 97 50
susanne.strid@kavlinge.se

Skolassistent
Agneta Lindvall
046-73 97 40
agneta.lindvall@kavlinge.se

Vaktmästare
Ulf Bengtsson
046-73 97 53
ulf.bengtsson@kavlinge.se

Skolsköterska
Rose-Marie Appelgren
046-73 98 05
rose-marie.appelgren@kavlinge.se

Skolkurator
Janet Assarsson
046-280 40 08
janet.assarsson@kavlinge.se

Skolpsykolog
Camilla Rosberg
0709-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Kök
046-73 97 42

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Lena Nilsson Berg
lena.berg2@kavlinge.se


Uppdaterad 2018-11-20

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER