Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Korsbackaskolan

Besöksadress: Sunnanväg 2, 244 38 Kävlinge
Postadress: Kävlinge kommun, Korsbackaskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Korsbackaskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

046-73 94 13
Frånvaroanmälan via Isaklänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Expedition

046-73 94 01
korsbackaskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se   

Administration och service

Rektor
Mats I Svensson
046-73 94 00
mats.svensson@kavlinge.se

Biträdande rektor
Kerstin Sjöberg
046-73 94 02
kerstin.sjoberg@kavlinge.se

Skolassistent
Monica Rosberg
046-73 94 01
monica.rosberg@kavlinge.se

Vaktmästare
Lars-Olof Johansson
046-73 94 04
larsolof.johansson@kavlinge.se

Skolsköterska
Cecilia Lynhagen
046-73 99 39
cecilia.lynhagen@kavlinge.se

Skolkurator
Anneli Kämpe
046-73 94 07
anneli.emanuelssonkampe@kavlinge.se

Skolpsykolog
Camilla Rosberg
046-73 95 05
anna.rosberg@kavlinge.se

Studie- och yrkesvägledare
Åsa Nilsson
046-73 94 08
asa.nilsson3@kavlinge.se

Cafeteria
Carina Nilsson
carina.nilsson@kavlinge.se

Kök
046-73 94 05


Uppdaterad 2018-10-04

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER