Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Lackalänga skola

Besöksadress: Lackalänga bygata 25, 244 60 Furulund
Postadress: Kävlinge kommun, Lackalänga skola, 244 80 Kävlinge

Karta över Lackalänga skolalänk till annan webbplats

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan sker via InfoMentor Hub. Frånvaroanmälan går då även direkt till fritids.

Meddela innan klockan 7.30. Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Frånvaroanmälan kan även göras på telefonsvarare: 046-73 93 87

Expedition
046-73 93 70

charlotte.johansson@kavlinge.se
lackalangaskolan@kavlinge.se

Skolskjuts
Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se

Administration och service

Rektor
Gunilla Frangeur
046-73 93 12
gunilla.frangeur@kavlinge.se

Biträdande rektor
Gun-Sophie Andersson
046-73 99 98
gun-sophie.andersson@kavlinge.se

Skolassistent
Charlotte Johansson
046-73 93 70
charlotte.johansson@kavlinge.se

Vaktmästare
Mats Christensson
046-73 93 78
mats.christensson@kavlinge.se

Skolsköterska
Susanne Karlsson
046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Skolkurator
Veronica Lilja
046-73 90 72
veronica.lilja@kavlinge.se

Skolpsykolog
Kerstin Heinat
046-73 93 23
kerstin.heinat@kavlinge.se

Kök
0709-73 93 79
Carina Sjölin
carina.sjolin@kavlinge.se

Skolbibliotek/skolbibliotekarie
Emelie Olofsson
0709-73 94 79
emelie.olofsson@kavlinge.se


Uppdaterad 2019-08-28

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER