Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Ljungenskolan

Besöksadress: Möllegatan 7, 244 65 Furulund
Postadress: Kävlinge kommun, Ljungenskolan, 244 80 Kävlinge

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan sker via InfoMentor Hub. Frånvaroanmälan går då även direkt till fritids.
Frånvaroanmälan kan även göras till telefonsvar 046-73 93 87
Meddela innan klockan 7.30. Anmälan ska göras varje frånvarodag.

Expedition och Infomentorfrågor
046-73 93 70
charlotte.johansson@kavlinge.se
ljungenskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se       

Administration och service

Rektor
Gunilla Frangeur
046-73 93 12
gunilla.frangeur@kavlinge.se

Biträdande rektor
Kristin Lönnblad
046-73 99 98
kristin.lonnblad@kavlinge.se

Skolassistent
Charlotte Johansson
046-73 93 70
charlotte.johansson@kavlinge.se

Vaktmästare
Mats Christensson
046-73 93 78
mats.christensson@kavlinge.se

Samordnare
Fredrik Christensson
046-73 91 87
fredrik.christensson@kavlinge.se

Skolsköterska
Susanne Karlsson
046-73 93 77
susanne.karlsson@kavlinge.se

Skolkurator
Veronica Lilja
046-73 90 72
veronica.lilja@kavlinge.se

Skolpsykolog
Linn Bülow
046-739323
linn.bulow@kavlinge.se

Kök
0709-73 93 85 
Veronica Nilsson

Skolbibliotek/skolbibliotekarie
Emma Willman
emma.willman@kavlinge.se


Uppdaterad 2020-08-21

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER

Facebook logga