Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Personal

Arbetslag Kardan (A) 046-73 93 14

2A Jessica Linde jessica.linde@kavlinge.se

3A Evelina Sandström, evelina.sandstrom@kavlinge.se

1A Yvonne F Andersson, yvonne.andersson@kavlinge.se, 

Förskoleklass A Lotta Egard Zander, lotta.zander@kavlinge.se

Förskoleklass A Pernilla Elkander, pernilla.elkander@kavlinge.se 

Fritidspersonal Ted Egard, ted.egard@kavlinge.se

Fritidspersonal Anette Bruggemann,Anette.Bruggemann@kavlinge.se

Fritidspersonal Carina Lilliehöök carina.lilliehook@kavlinge.se

Fritidspersonal Jeanette Nilsson, jeanette.nilsson@kavlinge.se

Fritidspersonal Hans Andersson hans.andersson@kavlinge.se

Fritidspersonal Marita Krassow marita.krassow@kavlinge.se

Arbetslag Sländan (B) 046-73 93 13

2B Malin Petersson, malin.petersson@kavlinge.se

3B Anna Syde, anna.syde@kavlinge.se

1B Maria Jepson, maria.jepson@kavlinge.se

Förskoleklass B Maria Johannisson, maria.johannisson@kavlinge.se 

Förskoleklass B Emma Tilly Kroksmark, emma.kroksmark@kavlinge.se

Fritidspersonal

Fritidspersonal Andreas Åkesson, andreas.akesson@kavlinge.se                                              

Fritidspersonal Kenneth Henriksson, kenneth.henriksson@kavlinge.se

Fritidspersonal Louise Appeltoft, louise.appeltoft@kavlinge.se

Fritidspersonal Abeba Ghebremichael, abeba.ghebremichael@kavlinge.se

Arbetslag Väven (C) 046- 73 93 39

2C Mikaela Jung, mikaela.jung@kavlinge.se

3C Pethra Åkesson, pethra.akesson@kavlinge.se

1C Marta Möller, marta.moller@kavlinge.se

Förskoleklass C Malin Larsson, malin.larsson3@kavlinge.se  

Förskoleklass C Sofia Kroksmark, sofia.kroksmark@kavlinge.se

Fritidspersonal Johanna Larsson johanna.larsson@kavlinge.se

Fritidspersonal Helen Dahl, Helen.Dahl@kavlinge.se

Fritidspersonal Emely Thysell, emely.thysell@kavlinge.se

Fritidspersonal Jesper Olsson, jesper.olsson@kavlinge.se

Arbetslag 4-6

telefonnummer till arbetsrum: 046-73 93 84

Lärare årskurs 5
Magnus Lundstedt, magnus.lundstedt@kavlinge.se 

Therese Cronqvist, therese.cronqvist@kavlinge.se

Jenny Juhlin, jenny.juhlin@kavlinge.se

Lärare årskurs6
Sofie Svegbrant, sofie.svegbrant@kavlinge.se

Marina Strömsten, marina.stromsten@kavlinge.se

Carina Olsson, carina.olsson@kavlinge.se

Lärare årskurs 4
Martina Pihlström, martina.pihlstrom@kavlinge.se

Anna Pettersson, anna.pettersson@kavlinge.se

Katarina Allen, katarina.allen@kavlinge.se

Camilla Lund, camilla.lund@kavlinge.se

Special-teamet

Specialpedagog Eva Pettersson, eva.petersson@kavlinge.se

Specialpedagog Annika Hünger, annika.hunger@kavlinge.se

Specialpedagog Sophie Hylén Landström, sophie.landstrom@kavlinge.se

Agneta Persson, agneta.persson@kavlinge.se

Catherine Wollter Bogefors, catherine.bogefors@kavlinge.se

Trä- & metallslöjd Daniel Kindblom daniel.kindblom@kavlinge.se

Textilslöjd Ilona Sidenros ilona.sidenros@kavlinge.se

Idrott & hälsa Pontus Grönqvist, pontus.gronqvist@kavlinge.se

Musik Caroline Jönsson, Caroline.Jonsson3@kavlinge.se

Svenska som andra språk Pernilla Elkander, pernilla.elkander@kavlinge.se
Svenska som andra språk Karin Horneij, karin.horneij@kavlinge.se

Klubben 046-73 93 11

Patrik Petersén patrik.petersen@kavlinge.se

Ulrika Thorén ulrika.thoren@kavlinge.se  


Uppdaterad 2020-12-14

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058


Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress kommunhuset
Kullagatan 2, Kävlinge


Öppettider kommunhuset
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER

Facebook logga