Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Klasser

På Olympiaskolan är eleverna organiserade i klasser/undervisningsgrupper. Vi har åldershomogena klasser.

Arbetslag åk F-3:  Förskoleklass och årskurs 1, årskurs 2 och årskurs 3

Arbetslag åk 4-6-:  Årskurs 4, årskurs 5 och årskurs 6


Förskoleklass
                               
Anne Andersson                                      Cornelia Applehoff                         
anne.andersson@kavlinge.se                cornelia.applehoff@kavlinge.se

Sara Lundell                                              Petra Magnusson                                    
sara.lundell@kavlinge.se                        petra.magnusson@kavlinge.se
 
1
Linn Strömbäck                                        Hedvig Minthon
linn.stromback@kavlinge.se                  hedvig.minthon@kavlinge.se

My Bendroth Nilsson                              Andreas Gyllander
my.nilsson@kavlinge.se                         andreas.gyllander@kavlinge.se

2  
Johanna Näslund                                    Ana Johansson
johanna.naslund@kavlinge.se             ana.johansson@kavlinge.se

Susanne Edlund                                      Jimmy Svedborg
susanne.edlund@kavling.se                 jimmy.svedborg@kavlinge.se

Kamila Adamek                                       Carolin Lindberg
kamila.adamek@kavlinge.se                 carolin.lindberg@kavlinge.se

3
Jenny Bergenudd                                    Sofie Gylling
jenny.bergenudd@kavlinge.se             sofie.gylling@kavlinge.se

Madelene Strandkvist                            Siv Hultman
madelene.strandkvist@kavlinge.se     siv.hultman@kavlinge.se

4
Malin Kastrup                                         Johanna Petersson
malin.kastrup@kavlinge.se                  johanna.petersson2@kavlinge.se

Benny Johansson                                   Maria Jensen
benny.johansson@kavlinge.se            maria.jensen@kavlinge.se

5
Marie Carlsson Hellman                         Fredrik Hansson
marie.hellman@kavlinge.se                   fredrik.hansson@kavlinge.se

Jean Jönsson                                            
jean.jonsson@kavlinge.se                     

6
Fredrik Stattin                                           Malin Bendroth
fredrik.stattin@kavlinge.se                     janet.bendroth@kavlinge.se



Musiklärare                                             Idrottslärare
Rosa Rydberg                                            Johan Lundell                                         
rosa.rydberg@kavlinge.se                      johan.lundell@kavlinge.se

Lärare trä- och metall                          Lärare textilslöjd
Håkan Olofsson                                        Annica Hansson
hakan.olofsson@kavlinge.se                  annica.hansson@kavlinge.se

Logoped                                                    
Elin Weitoft                                                
elin.weitoft@kavlinge.se                        

Specialpedagog                                      Speciallärare                  
Charlotte Hagebris                                  Daniel Törnlycke
charlotte.hagebris@kavlinge.se            daniel.tornlycke@kavlinge.se

SvA-lärare                                                SvA-lärare
Ina Adolfsson                                           Margreth Forsell
ina.adolfsson@kavlinge.se                    margreth.forsell@kavlinge.se


Uppdaterad 2018-10-26

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER