Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Klasser

På Olympiaskolan är eleverna organiserade i klasser/undervisningsgrupper. Vi har åldershomogena klasser.

Arbetslag åk F-3:  Förskoleklass och årskurs 1, årskurs 2 och årskurs 3

Arbetslag åk 4-6-:  Årskurs 4, årskurs 5 och årskurs 6


Förskoleklass
                               
Johanna Näslund                                      Julia Forell                       
johanna.naslund@kavlinge.se                julia.forell@kavlinge.se

Åsa Möller                                                  Thea Böhmer
asa.moller@kavlinge.se                           thea.bohmer@kavlinge.se

1
Sofie Gylling                                                Siv Hultman
sofie.gylling@kavlinge.se                          siv.hultman@kavlinge.se
                
2
Petra Magnusson                                    Sara Lundell
petra.magnusson@kavlinge.se             sara.lundell@kavlinge.se

3
Ana Johansson                                        Carolin Lindberg
ana.johansson@kavlinge.se                 carolin.lindberg@kavlinge.se

Linda Anderberg                                     
linda.anderberg@kavlinge.se    

4
Marie Carlsson Hellman                         Fredrik Hansson
marie.hellman@kavlinge.se                   fredrik.hansson@kavlinge.se    

Kristina Korman
kristina.korman@kavlinge.se    

5
Christina Stattin                                       Annika Fred Sundberg
christina.stattin@kavlinge.se                 annika.sundberg@kavlinge.se               

6
Malin Kastrup                                           Johanna Petersson
malin.kastrup@kavlinge.se                   johanna.petersson@kavlinge.se                                

       

Musiklärare                                             Idrottslärare
Rosa Rydberg                                            Branko Gavranovic
rosa.rydberg@kavlinge.se                      branko.gavranovic@kavlinge.se                

Lärare trä- och metall                          Lärare textilslöjd
Håkan Olofsson                                        Pia Borg
hakan.olofsson@kavlinge.se                  pia.borg@kavlinge.se

Logoped                                                   Speciallärare 
Elin Weitoft                                               Anna Moberg
elin.weitoft@kavlinge.se                        anna.moberg@kavlinge.se

Specialpedagog                                      Lärare                  
Charlotte Hagebris                                  Khatereh Zerafat
charlotte.hagebris@kavlinge.se            khatereh.zerafat@kavlinge.se

SvA-lärare                                               
Ina Adolfsson                                           
ina.adolfsson@kavlinge.se                   


Uppdaterad 2020-09-17

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER

Facebook logga