Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Klasser

På Olympiaskolan är eleverna organiserade i klasser/undervisningsgrupper. Vi har åldershomogena klasser.

Arbetslag åk F-3:  Förskoleklass och årskurs 1, årskurs 2 och årskurs 3

Arbetslag åk 4-6-:  Årskurs 4, årskurs 5 och årskurs 6


Förskoleklass
                               
Anne Andersson                                      Basma Haji                         
anne.andersson@kavlinge.se                basma.haji@kavlinge.se

Sofie Gylling                                              Jenny Bergenudd                                     
sofie.gylling@kavlinge.se                        jenny.bergenudd@kavlinge.se
 
1
Petra Magnusson                                    Sara Lundell
petra.magnusson@kavlinge.se             sara.lundell@kavlinge.se

2
Hedvig Minthon                                      Carolin Lindberg
hedvig.minthon@kavlinge.se               carolin.lindberg@kavlinge.se

3  
Johanna Näslund                                    Ana Johansson
johanna.naslund@kavlinge.se             ana.johansson@kavlinge.se

Linda Anderberg                                    Linda Berlin
linda.anderberg@kavlinge.se              linda.berlin@kavlinge.se         

4
Christina Stattin                                     Marcus Olsson
christina.stattin@kavlinge.se               marcus.olsson@kavlinge.se                      

5
Malin Kastrup                                         Johanna Petersson
malin.kastrup@kavlinge.se                  johanna.petersson2@kavlinge.se                                

6
Marie Carlsson Hellman                         Fredrik Hansson
marie.hellman@kavlinge.se                   fredrik.hansson@kavlinge.se

               

Musiklärare                                             Idrottslärare
Rosa Rydberg                                            Johan Lundell                                         
rosa.rydberg@kavlinge.se                      johan.lundell@kavlinge.se

Lärare trä- och metall                          Lärare textilslöjd
Håkan Olofsson                                        Annica Hansson
hakan.olofsson@kavlinge.se                  annica.hansson@kavlinge.se

Logoped                                                   Speciallärare 
Elin Weitoft                                               Anna Moberg
elin.weitoft@kavlinge.se                        anna.moberg@kavlinge.se

Specialpedagog                                      Lärare                  
Charlotte Hagebris                                  Khatereh Zerafat
charlotte.hagebris@kavlinge.se            khatereh.zerafat@kavlinge.se

SvA-lärare                                                SvA-lärare
Ina Adolfsson                                           Margreth Forsell
ina.adolfsson@kavlinge.se                    margreth.forsell@kavlinge.se


Uppdaterad 2019-10-14

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER