Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Skönadalsskolan

Besöksadress: Pulpetvägen 4, 246 50 Löddeköpinge
Postadress: Kävlinge kommun, Skönadalsskolan, 244 80 Kävlinge

Karta över Skönadalsskolanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan via InfomentorPDF

Expedition

046-73 97 61
skonadalsskolan@kavlinge.se

Skolskjuts

Kontakt Kävlinge
046-73 90 00
kontakt@kavlinge.se 

Administration och service

Rektor
Elin Ahx
046-73 97 60
elin.ahx@kavlinge.se

Biträdande Rektor
Jessica Kroon
046-73 97 93
jessica.kroon@kavlinge.se​

Skolassistent
Agneta Lindvall
046-73 97 61
agneta.lindvall@kavlinge.se

Vaktmästare
Mats Sundh
046-73 97 63
mats.sundh@kavlinge.se


Skolsköterska
Èrika Haglund
046-73 97 66
erika.haglund@kavlinge.se

Skolpsykolog
Kerstin Heinat
046-73 93 23
kerstin.heinat@kavlinge.se

Skolkurator
Janet Assarsson
046-280 40 08
janet.assarsson@kavlinge.se

Kök
046-73 97 70

Skolbibliotek/Skolbibliotekarie
Christina Strömvall
046-73 97 68
Christina.Stromvall@kavlinge.se


Uppdaterad 2018-11-13

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER