Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta kulturskolan

Kävlinge Kulturskola
Kvarngatan 17
244 31 Kävlinge
Tel: 046-73 92 19
kulturskolan@kavlinge.se

Expedition

Kulturskolechef
Kristofer Wåhlander
046-73 92 21
kristofer.wahlander@kavlinge.se

Administration
Peter Ljung,
046-73 92 19
0709-73 92 19
peter.ljung@kavlinge.se

Lärarpersonal

Musikämnen:

 

Altfiol
Irkka Lunneby
0733-73 05 33
irkka.lunneby@kavlinge.se

Maria Wernberg
0706-11 18 72
maria.wernberg@kavlinge.se


Baryton/Eufonium
Conny Månsson  
0733-73 05 49
conny.mansson@kavlinge.se


Cello
Jenny Persson
0733-73 05 52
jenny.persson@kavlinge.se


Elbas
Cristoffer Csanady Lindblom
cristoffer.lindblom@kavlinge.se


Fiol

Irkka Lunneby
0733-73 05 33
irkka.lunneby@kavlinge.se

Maria Wernberg
0706-11 18 72
maria.wernberg@kavlinge.se


Gitarr
Lennart Persson
0762-41 77 27 
dan.persson@kavlinge.se   

Björn Åberg
0733-73 05 53
bjorn.aberg@kavlinge.se

Cristoffer Csanady Lindblom
cristoffer.lindblom@kavlinge.se

Hugo Lundvall
hugo.lundvall@kavlinge.se


Klarinett
Dan Holmström
0733-73 05 31
dan.holmstrom@kavlinge.se

Kontrabas
Cristoffer Csanady Lindblom
cristoffer.lindblom@kavlinge.se


Kör
Frida Bokor
0733-73 05 50
frida.bokor@kavlinge.se

Jenny Persson
0733-73 05 52
jenny.persson@kavlinge.se


Musikproduktion
Jan Jansson
0704-13 43 15
trumskolan@gmail.com

 

Piano
Daniel Gunnarsson
0733-73 05 26
daniel.gunnarsson2@kavlinge.se

Dan Holmström
0733-73 05 31
dan.holmstrom@kavlinge.se

Ingela Ludvigsson
0730-89 04 47
ingela.ludvigsson@kavlinge.se

Conny Månsson
0733-73 05 49
conny.mansson@kavlinge.se

Johan Hugosson
0708-27 57 25
contact@johanhugosson.com

Maria Hugosson
maria.hugosson@kavlinge.se

Saxofon
Dan Holmström
0733-73 05 31
dan.holmstrom@kavlinge.se

 

Sång
Frida Bokor
0733-73 05 50
frida.bokor@kavlinge.se

Jenny Persson
0733-73 05 52
jenny.persson@kavlinge.se

Trombon
Conny Månsson  
0733-73 05 49
conny.mansson@kavlinge.se


Trummor och slagverk
Jan Jansson
0704-13 43 15
trumskolan@gmail.com

Peter Ljung
0709-73 92 19
peter.ljung@kavlinge.se

Patrik Schlegel
0763-11 04 46
patrik.schlegel@kavlinge.se

Trumpet
Conny Månsson  
0733-73 05 49
conny.mansson@kavlinge.se


Tuba
Conny Månsson  
0733-73 05 49
conny.mansson@kavlinge.se

 

Tvärflöjt
Dan Holmström
0733-73 05 31
dan.holmstrom@kavlinge.se


Valthorn
Conny Månsson  
0733-73 05 49
conny.mansson@kavlinge.se


Övriga ämnen:

 

Direktsändning och film
Peter Timar Lönneborg
peter.lonneborg@kavlinge.se


Fantasi och färg
Sissel Gustafsson
0730-499379
sissel.gustafsson@kavlinge.se

Maria Hugosson
maria.hugosson@kavlinge.se


Serieteckning
Sissel Gustafsson
0730-499379
sissel.gustafsson@kavlinge.se


Teater
Kristina Lenander
0705-40 79 36
kristina.lenander@kavlinge.se

Nanna Nore
0737-15 66 92
nanna.karlsson@kavlinge.se

Trolleri
Algot Klang
072-3687817
algotklang@gmail.com

Uppdaterad 2013-05-15

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058


Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress kommunhuset
Kullagatan 2, Kävlinge


Öppettider kommunhuset
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER

Facebook logga