Dela

Tipsa en kompis
Dela på Facebook Dela på LinkedIn

Kontakta oss

Skolbibliotekarier Kävlinge kommun
Christina Strömwall

Bibliotekarie
Christina Strömwall
Skönadalsskolan
046-739768
christina.stromwall@kavlinge.se

Emelie Olofsson

Bibliotekarie
Emelie Olofsson
Lackalänga skola och Ljungenskolan
emelie.olofsson@kavlinge.se

Lena Nilsson Berg

Bibliotekarie
Lena Nilsson Berg
Annelundskolan, Dösjebroskolan
och Olympiaskolan
lena.berg2@kavlinge.se

Maria Bolmehag

Bibliotekarie
Maria Bolmehag
Söderparkskolan och Tolvåkerskolan
maria.bolmehag@kavlinge.se

Ninni Malmstedt

Bibliotekarie
Ninni Malmstedt
Rinnebäcksskolan
ninni.malmstedt@kavlinge.se

Susanne Almbecker

 

Bibliotekarie
Susanne Almbecker
Korsbackaskolan
susanne.almbecker@kavlinge.se

Skolbibliotekarie
Maria Heimer
Nyvångsskolan
maria.heimer@kavlinge.se

 

Uppdaterad 2019-10-15

 

E-post
kontakt@kavlinge.se

Telefonnummer
046-73 90 00

Organisationsnummer: 21 20 00 1058

 

Postadress
Kävlinge kommun
Verksamhetens namn
244 80 Kävlinge

Besöksadress
Kullagatan 2, Kävlinge

 

Öppettider
Måndag 08.00 - 16.30
Tisdag 08.00 - 17.00
Onsdag 08.00 - 16.30
Torsdag 08.00 - 16.30
Fredag 08.00 - 15.00

FÖLJ OSS I SOCIALA MEDIER